Menu

NAŠE HISTORIE

STRAUMANN – VÍCE NEŽ PŮL STOLETÍ ZKUŠENOSTÍ A VÝZKUMU.

Prof Reinhard Straumann DŮRAZ NA IMPLANTÁTY

V roce 1954 založil Reinhard Straumann společnost Dr. Ing. R. Straumann Research Institute AG. Do roku 1970 se společnost specializovala na slitiny kovů pro výrobu hodinek a testování materiálů. Čtyři roky později představila společnost Straumann své první zubní implantáty včetně celosvětově prvního implantátu nasaditelného jedním krokem.

V roce 1990 byla společnost Straumann už předním výrobcem oseosyntetických implantátů. Management Buy-out divize oseosyntézy vedl v roce 1990 k založení samostatné společnosti, která je dnes známá pod názvem Synthes. Tento krok byl zrodem společnosti ve své dnešní podobě.

Hlavní centrála Straumann STRAUMANN DNES

V roce 1998 se stala Straumann Holding AG veřejnou obchodní společností a její akcie se začaly obchodovat na švýcarské burze. V roce 2000 následovalo otevření výrobního závodu ve Villeretu a technologického centra ve Waldenburgu. Své nové celosvětové hlavní sídlo přesunula společnost Straumann v roce 2004 do Basileje.

Od roku 2003 společnost Straumann svou nabídku produktů stále rozšiřovala a začala dodávat produkty pro regeneraci tkání a kostí, CADCAM (počítačově podporované konstruování a výroba), řízenou chirurgii a intraorální skenovací technologii.

STRAUMANN ČESKÁ A SLOVENSKÁ REPUBLIKA

Společnost Straumann s.r.o. se sídlem v Praze byla založena v roce 1991 a je součástí mezinárodně činné společnosti Straumann Holding AG v Basileji.

2012

Straumann se podílí se 49% na společnosti Neodent, jedničce na trhu s dentálními implantáty v Brazílii.

Rozsáhlá klinická studie na téma Zubní implantáty Straumann SLA Tissue Level na univerzitě v Bernu ukázala působivé desetileté údaje.
V soutěži překračující rámec odvětví „Německý poskytovatel služeb orientovaný na zákazníka" dosáhl Straumann Německo vynikajícího 4. místa. Mimo jiné byla společnost Straumann vyznamenána dvěma zvláštními oceněními:

  • Zvláštní cena v branži "Nejlepší poskytovatel služeb v medicíně"
  • Zvláštní cena „Konfigurace"

Podíl na společnosti Neodent Zubní implantáty SLA Tissue Level Vyhlášení cen v Kolíně

Vyhlášení cen v Kolíně (z leva do prava): Dr. Oliver Gaedeke (jednatel Service Rating), Jeanette Kopp (vedoucí technické podpory Straumann Německo), Karin Schwitteck (vedoucí administrativy a logistiky Straumann Německo), Manuela Gallus (vedoucí marketingové komunikace, Straumann Německo) a Thorsten Peter (jednatel Service Rating) u příležitosti vyhlášení výtězů v Kolíně na stadionu Rhein Energie.

2011

Nový implantát Straumann® NNC; minoritní podíl na Dental Wings a spolupráce s 3M™ ESPE™ pro integrování platformy DWOS® (Dental Wings Open Software)

Implantát Straumann® NNC DWOS®

2010

Platforma Straumann® CARES® Digital Solutions, která spojuje všechny zubní lékaře všech oborů; výhradní distribuce intraorálního skenovacího řešení CADENT iTero™; Straumann® MembraGel gelová membrána

Straumann® CARES® Digital Solutions CADENT iTero intra-oral Scanner Straumann® MembraGel

2009

ROXOLID® – nový vysoce stabilní materiál pro zubní implantáty, který je pevnější než titan a vyznačuje se výbornou oseointegrací; akvizice dentálního obchodu IVS Solutions AG; software coDiagnostiX™ pro navigovanou chirurgii

ROXOLID ® IVS Solutions AG

2007

Akvizice etkon, vedoucí společnosti v oblasti zubních rekonstrukcí za podpory CADCAM (dnes Straumann CADCAM GmbH); implantáty Straumann® Bone Level poskytují maximální flexibilitu a minimální složitost

Skener etkon Implantát Bone Level < /p>

2005

SLActive® – povrch implantátu umožňuje kratší dobu hojení, zlepšenou tvorbu kosti a snížené riziko ztráty implantátu2; Regenerace kosti za pomoci Straumann® BoneCeramic

SLActive® BoneCeramic

2003

Akvizice švédské společnosti Biora: regenerace ústních tkání pomocí Straumann® Emdogain

Straumann® Emdogain Straumann® Emdogain

2002

Otevření vzdělávacího centra v Berlíně

Im Neuen Kranzler-Eck
Kurfürstendamm 22
D-10719 Berlin

Tel.: +49 30 88926630

VC Berlín

2001

Otevření vzdělávacího centra ve Freiburgu
VC Freiburg

VC Freiburg

1999

synOcta® - tento systém poskytuje větší flexibilitu v protetice

synOcta®

1997

SLA® – průlomová povrchová technologie zkracuje dobu hojení na polovinu1; Zákaznický časopis STARGET byl poprvé rozeslán v nákladu 35.000 kusů

Starget Povrch SLA

1995

1. Německý kongres ITI se konal 15./16. září 1995 v Kolíně.

ITI - International Team for Implantology

1980

Byla založena společnost Straumann GmbH Německo a přesunula své sídlo do Freiburgu i. Br.; partnerství s Mezinárdním týmem pro implantologii (ITI)

ITI - International Team for Implantology

 

1 Scacchi M. et al, The development of the ITI DENTAL IMPLANT SYSTEM. část 2: 1998-2000: Steps into the next millennium. Clin Oral Implants Res 2000; 11:22-32.

2 Straumann® SLActive Scientific Evidence, páté vydání, 2010.

iTero™ ist eine Marke von Cadent Ltd Corporation, Israel.
DWOS® je registrovaná značka společnosti Dental Wings Inc., Kanada.

Straumann s.r.o.

Na Žertvách 2196
180 00 Praha 8

Tel.: +420 284 094 650
Fax: +420 284 094 659
E-Mail: info.cz@straumann.com

PORADENSTVÍ PRO ZÁKAZNÍKY - ZUBAŘI / ZUBNÍ TECHNICI
+420 284 094 650

TECHNICKÁ PODPORA CADCAM
+420 602 402 731
Mgr. Robert Martinka