Menu

VELMI DOBRÉ KLINICKÉ VÝSLEDKY MATERIÁLU PRO IMPLANTÁTY ROXOLID SPOLEČNOSTI STRAUMANN

ROZSÁHLÁ STUDIE DOKLÁDÁ SPOLEHLIVOST ROXOLIDOVÝCH IMPLANTÁTŮ S REDUKOVANÝM PRŮMĚREM

Aktuální klinická multicentrická studie ukazuje černé na bílém: ROXOLID implantáty s redukovaným průměrem společnosti Straumann jsou spolehlivou alternativou pro implantáty z titanu třídy 4. Mimo jiné mohou být použity pro širší spektrum klinické léčby. Jedná se o první studii tohoto rozsahu, provedenou v osmi evropských studijních centrech jako „dvojitě slepou" studii RCCT (RCCT: randomizovaná kontrolovaná klinická studie), jaká kdy byla provedena pro implantátový materiál před uvedením na trh.

V rámci studie obdržel každý z 91 bezzubých pacientů implantát z ROXOLID SLActive (zkušební implantát) a implantát z titanu SLActive (kontrolní implantát). Oba implantáty tvořily základ pro snímatelnou protézu. Rok po operaci byla studie „odslepena" a data 178 implantátů byla vyhodnocena. Výsledek je impozantní: s 0,3 mm byl krestální úbytek kosti u obou implantátů stejně nízký. Také u indexu plaku a krvácení v mezizubních prostorech se neukázaly žádné statisticky významné rozdíly.

Implantátový materiál ROXOLID, vyrobený z dvou kovů, vysoce kvalitního titanu a zirkonia, je opatřen chemicky aktivním, hydrofilním povrchem SLActive. ROXOLID byl speciálně vyvinut pro dentální implantáty a vyznačuje se především svou vynikající oseointegrací, jakož i vysokou tahovou a trvalou pevností. Při vývoji materiálů jsme si dali především za cíl zvýšit spolehlivost implantátů s malými průměry a posílit důvěru v tyto implantáty. Kromě toho by měl ROXOLID zvýšit přijatelnost pacientem při léčbě implantáty. Proto bude studie pokračovat, aby mohly být zkoumány další parametry jako zachování měkkých tkání a kostí, jakož i míra úspěšnosti implantátu a protetické úspěchy.

Straumann s.r.o.

Na Žertvách 2196
180 00 Praha 8

Tel.: +420 284 094 650
Fax: +420 284 094 659
E-Mail: info.cz@straumann.com

PORADENSTVÍ PRO ZÁKAZNÍKY - ZUBAŘI / ZUBNÍ TECHNICI
+420 284 094 650

TECHNICKÁ PODPORA CADCAM
+420 602 402 731
Mgr. Robert Martinka