Menu

NOVÝ MATERIÁL JAKO PŘIROZENÝ

PORTFOLIO DOPLNĚNO O INOVATIVNÍ MATERIÁL PRO ZUBNÍ NÁHRADY CAD/CAM LAVA ULTIMATE RESTORATIVE OD 3M ESPE

Speciální materiál 3M ESPE byl vyvinut výlučně pro zpracovávání moderní, vysoce precizní technologií CADCAM. Bude-li pomocí tohoto materiálu vytvořena zubní náhrada ve frézovacích centrech společnosti, slibujeme ošetření, které se esteticky, pevností a odolností proti opotřebení, vyrovná přirozeným zubům. Přitom materiál přesvědčí svou vysokou flexibilitou v pracovním postupu. Díky vynikajícím materiálovým vlastnostem nemusí být před usazením nijak vypalován nebo jinak zpracováván.

Hlavním důvodem pro tuto kombinaci užitků je využití nanotechnologie. Pomocí ní mohou být simulovány vlastnosti přirozených zubů a současně zřetelně zefektivněny a optimalizovány pracovní postupy. Malý exkurz do nanotechnologie: Výzkum se zabývá částmi v nepředstavitelně malém měřítku: jeden nanometr je miliontina jednoho milimetru. Protože fyzika vyvíjí mezi jednotlivými atomy svou plnou účinnost, mohou látky v nanoměřítku rozvíjet nové vlastnosti. Například autolaky získávají díky nanočástečkám větší odolnost.

Materiál od 3M ESPE je založen na RNC (Resin Nano Ceramic), nanokeramické umělé pryskyřici z téměř 79 procent nanokeramických částic. Tato nová třída materiálů poprvé kombinuje výhody keramiky s jejími pravými nanokompozity. Fyzikální vlastnosti materiálu 3M ESPE Lava Ultimate Restorative způsobují, že vyfrézované náhrady Straumann CARES vykazují pozoruhodnou estetiku. Velmi se přibližuje průsvitnosti a fluorescenci přirozených zubů. Navíc mohou být ve frézovacích centrech Straumann vytvořeny, díky pevnosti v ohybu a lomové houževnatosti materiálu, velmi tenké, minimálně invazivní náhrady, které by mohly otevřít další možnosti léčby. Pro tuto třídu materiálů RNC je je rovněž typická vysoká odolnost proti nárazům. V opotřebovávání je materiál velmi podobný chování zubů a skloviny a chrání tím protilehlé zuby před otěrem a poškozením. Zejména prvky nesoucí náhradu budou z tohoto materiálu těžit, vysvětluje 3M ESPE.

Vedle vlastností podobným zubům, poskytuje materiál vysoký komfort při zpracovávání. Zubní lékař, zubní laboratoř a pacient těží z efektivního a digitalizovaného pracovního postupu. Z digitalizace pacientovy situace skenováním, jako intraorálním skenerem iTero, přes validovaný pracovní postup Straumann CARES Visual 6.2, až po zhotovení podpůrného prvku Straumann CARES ve frézovacích centrech: Pracovní postup je kompletně digitální. Jelikož není potřebné další zpracovávání a pálení, mohou být jednoduché korektury a úpravy extraorálně nebo intraorálně provedeny přímo v ordinaci. K tomu stačí použít kompozitního materiálu tvrzeného světlem (doporučení: Filtek Supreme XTE).

Náhrady Straumann CARES z materiálu 3M ESPE Lava Ultimate Restorative jsou k dostání ve 12 barevných odstínech a hodí se pro výrobu ošetření jednotlivých zubů, plně anatomických inlejí, onlejí, fazet, částečných korunek a korunek na zubech nebo implantátech.

Straumann s.r.o.

Na Žertvách 2196
180 00 Praha 8

Tel.: +420 284 094 650
Fax: +420 284 094 659
E-Mail: info.cz@straumann.com

PORADENSTVÍ PRO ZÁKAZNÍKY - ZUBAŘI / ZUBNÍ TECHNICI
+420 284 094 650

TECHNICKÁ PODPORA CADCAM
+420 602 402 731
Mgr. Robert Martinka